نسخه 2

تاریخ: 01/08/1398

 

شرح خدمت (بازنشستگان مقیم خارج از کشور) :

صندوق بازنشستگي كشوري، برای ايجاد سهولت در دريافت حقوق توسط وکلای شما گراميان در داخل كشور، طرح حاضر را اجراء و برای آگاهی در اختيار قرار می دهد:

از آن جايی که اعتبار معرفی نامه به بانک برای دريافت حقوق ماهانه توسط وکلا در داخل کشور، یکساله تنظيم می شود و تمديد آن در خارج از کشور برای شما عزيزان با دشواری هايی همراه است، چنديست که امکان جديدی در صندوق بازنشستگی کشوری فراهم شده است. بازنشستگان ارجمند مقيم در خارج از کشور می توانند، با برقراری  ارتباط تصويری با هر يک از مسئولين مربوطه در صندوق بازنشستگی کشوری، درخواست خود را شخصا طرح نمایند تا بر مبنای تأییدشان، معرفی نامه جديدی برای ارائه به وکيل برای مدت يکسال صادر شود.

برای اين منظور مراحل زير انجام خواهد شد:

1.     پس از وارد کردن اطلاعات خود ، با زدن دکمه "ورود به سامانه" مورد تاييد قرار دهيد.

2.     جدول اطلاعات درخواستی را بطور صحيح کامل نموده و اطلاعات آن را با زدن دکمه "تایید و ارسال اطلاعات" به صندوق بازنشستگی کشوری ارسال نماييد.

3.     پس از تایید و ارسال اطلاعات کد رهگیری به شما اعلام خواهد شد.

4.     پس از ارسال اطلاعات می بايست در ساعات اداری (8/30 تا 15 به وقت ايران ) از طريق پيام رسان skype با ID: cspfir ویا ID: cspf2 يک پيام متنی (چت) ارسال و سپس توسط دوربین  skype ارتباط تصويری برقرار نماييد.
همچنين در صورت  هرگونه پرسش احتمالی با شماره تلفن های  00982188972845 و 00982188972846 تماس حاصل نماييد.

5.     در پایان تماس تصویری ، کد رمزی در اختیار شما قرار داده می شود.

6.     کد رمز دريافتی را به وکيل خود برای مراجعه به صندوق بازنشستگی کشوری اعلام نماييد.

توضیحات لازم:

1.     ارائه گذرنامه معتبر ايرانی در هنگام تماس و برقراری ارتباط تصويری الزامی است.

2.     روزهای پنجشنبه، جمعه و ايام تعطيل رسمی در تقويم ايران، صندوق بازنشستگی کشوری تعطيل است.

3.     از ارسال هرگونه پست الکترونيک (ايميل) خودداری نماييد.

4.     وکلای ارجمند، می بايست وکالت نامه، فرم وراث اناث (که از سفارت خانه دريافت و به تأييد آنجا رسيده) و کد رمزی که به اشخاص داده می شود را در مدت زمان يک ماه به صندوق بازنشستگی کشوری تحويل دهند.

همچنين وراث اناث (دختری که به تنهايی حقوق پدر و يا مادر خود را دريافت می نمايد) برای تمديد نامه معرفی به بانک می بايست سالی يکبار به سفارت جمهوری اسلامی ايران در کشور محل اقامت شان مراجعه نمایند و فرمی که نشان می دهد ازدواج نکرده اند و يا به کاری مشغول نيستند را پس از تأييد سفارت مربوطه برای وکيل خود ارسال نمايند تا وی فرم مربوطه را به صندوق بازنشستگی کشوری تحويل دهد.

بديهی است وراث اناث از طريق اينترنت احراز هويت نمی شوند.

در هر حال دختران حقوق بگیر اعم از اینکه تنها ورثه حقوق بگیرباشند یا به همراه سایر وراث می بایست عدم ازدواج و اشتغال انها محرز گردد یا از طریق فرم های تعهد نامه و یا گواهی امور مالیاتی و...