Skip Navigation Linksصفحه اصلی / اخبار / خبر
در نشست مشترکی صورت گرفت:
تقدیر آموزش‌وپرورش از اداره‌کل صندوق بازنشستگی تهران/ افزایش سرعت و دقت در پرونده بازنشستگان فرهنگی پایتخت
نشست هم‌اندیشی با حضور مسئولان اداره‌کل آموزش و پرورش شهر تهران و مدیرکل صندوق بازنشستگی استان تهران برگزار شد.
کد خبر: 4335
تاریخ خبر: 1399/08/19
نشست هم‌اندیشی صندوق بازنشستگی کشوری و اداره بازنشستگی آموزش‌وپرورش تهران با حضور مسئولان اداره‌کل آموزش و پرورش شهر تهران و مدیرکل صندوق بازنشستگی استان تهران برگزار شد.

مسلمی: امیدواریم از سال آینده از درگاه دولت الکترونیک پرونده‌ها را دریافت کنیم
به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، مدیرکل صندوق بازنشستگی استان تهران در این نشست با اشاره به تاثیرگذاری این نوع جلسات گفت: صندوق بازنشستگی کشوری ارایه دهنده خدمت به حدود یک میلیون و 500 هزار نفر بازنشسته و وظیفه بگیر در سراسر کشور است که از این تعداد 310 هزار نفر حقوق بگیر استان تهران بوده و یک سوم از این تعداد نیز بازنشستگان فرهنگی هستند؛ از این رو مهم است که ارتباط موثر و سازنده ای بین این دو مجموعه برقرار باشد.

رضا مسلمی با اشاره به همه گیری ویروس کرونا در سال جاری افزود: از ابتدای سال جاری در تلاش بودیم که بتوانیم به نحوی برنامه ریزی کنیم تا تاخیری در برقراری حقوق بازنشستگان سال جاری آموزش و پرورش استان تهران و سایر بازنشستگان ایجاد نشود.
وی ادامه داد: به همین دلیل نسبت به سال گذشته یک ماه زودتر فرایند برقراری حقوق را آغاز کردیم. از سوی دیگر با توجه به پیش‌بینی افزایش تعداد بازنشستگان در سال آینده، امیدواریم با الکترونیکی کردن فرایندها و استفاده از درگاه دولت الکترونیک برای دریافت پرونده های برقراری، مدت زمان فرایند را بهبود دهیم.
وی افزود: این صندوق در راستای انجام مسئولیت اجتماعی خود تلاش کرده طرح های ارزشمندی در جهت ارتقا کیفیت زندگی بازنشستگان اجرا کند که از جمله این طرح ها می‌توان به افزایش دو برابری تعهدات بیمه تکمیلی درمان، اضافه شدن کمک هزینه ویزیت و عینک در قراردادسال جاری، پرداخت وام ضروری 10 میلیون تومانی و پرداخت وام ازدواج برای فرزندان بازنشستگان اشاره کرد.
در ادامه نشست قائدی، معاون درآمد و هزینه صندوق بازنشستگی کشوری استان تهران گفت: در راستای الکترونیکی کردن فرایندهای صندوق، فرایند ثبت درخواست صدور گواهی کسر از حقوق بازنشستگان زیرپوشش صندوق به صورت الکترونیکی درآمده و گواهی های صادر شده از طریق پست به نشانی آن ها ارسال می شود.
وی تصریح کرد: از جمله اقدام مهم دیگری که در صندوق در دست بررسی و پیگیری است موضوع پرداخت 75 درصد از آخرین حقوق زمان اشتغال برای بازنشستگانی است که صدور تاییدیه برقراری حقوق بازنشستگی آن ها به دلیل نقص مدرک طولانی شده است.

میرزایی: ۸۵درصد بازنشستگان تهرانی بدون فاصله زمانی حقوق دریافت کردند

در ابتدای نشست، رییس اداره بازنشستگی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: امسال تهدید به فرصت تبدیل شد و برای اولین بار در مهرماه بیش از ۸۵درصد ازبازنشستگان بدون قطع حقوق توانستند حقوق خود را دریافت کنند و تعداد ۱۵درصد باقیمانده مربوط به کارکنان حوزه استثنایی ها و نهضت سواد آموزی است.

محمدرضا میرزایی افزود: امیدوارم با هماهنگی میان کارگروه های مختلف بتوانیم کار را با سرعت بیشتری پیش ببریم. ما در این مدت تمام تلاش‌مان را کردیم خود را جای فرد بازنشسته گذاشته و سعی کنیم در حد توان مان شرایط شان را درک کرده تا بدون وقفه بعد از بازنشستگی حقوق‌شان را دریافت کنند. ازاین‌رو، حتی پنجشنبه‌ها وقت گذاشتیم تا تعداد بیشتری به حکم و حقوق بازنشستگی برسند و پرونده‌ها معطل نماند. هرچند امسال به‌خاطر شرایط کرونا مشکلات زیادی داشتیم.

بهارلو: تلاش کنیم از رفت و آمد بازنشستگان کم کنیم

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع اداره‌کل آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این نشست، با قدردانی از همکاری‌های صندوق بازنشستگی شهر تهران گفت: حوزه بازنشستگی در شهر تهران بزرگ است و بازنشستگان آموزش و پرورش شهر تهران دو برابر شاغلین هستند و این روند فزاینده است.

محسن بهارلو افزود: تا سال ۱۴۰۱ تعداد ۲۰ هزار نفر به تعداد بازنشستگان ما اضافه خواهد شد. اکنون هم 7000 بازنشسته مستمر داریم که در آموزش و پرورش به دلیل کمبود نیرو استمرار فعالیت دارند و البته شرط حضورشان حضور در مدرسه در حال فعالیت‌اند و همین تعداد هم به بازنشستگی‌ها افزوده خواهد شد.

وی با بیان اینکه «این نشست مهم است زیرا در اداره بازنشستگی شهر تهران و صندوق کشوری یک کار مشترک است که بخشی در آموزش و پرورش و بخشی هم در صندوق شکل می‌گیرد»، اظهار داشت: کیفیت و شناخت کار به این منجر شد که امسال نسبت به سال‌های گذشته موفق‌تر بودیم. بخشی از کار به این مهم برمی‌گردد که بررسی پرونده‌ها سریع‌تر انجام شود.

وی یادآور شد: در سال‌های قبل مشکل این بود که افراد از بخش شاغلی جدا شده بودند و حقوق‌شان در بخش بازنشستگی پرداخت نمی‌شد و به همت اداره بازنشستگی آموزش و پرورش شهر تهران و صندوق بازنشستگی کشوری این مهم سرعت بسیار خوبی گرفت. امیدوارم امسال آسیب‌شناسی خوبی روی پرونده‌هایی که دچار تاخیر شده‌اند، انجام شود تا از سال‌های بعد این مشکل بطور کلی مرتفع شود؛ زیرا سال آینده تعداد بیشتری بازنشسته داریم و این پیگیری و سرعت اهمیت دارد.

بهارلو با اشاره به اهمیت همکاری دوجانبه آموزش و پرورش با صندوق بازنشستگی کشوری گفت: این ارتباط هر روز بهتر می‌شود و این به نفع بازنشستگان است. اگر بتوانیم فعالیت کاغذی را کمتر کنیم و به سمت تمام سیستمی شدن برویم و رفت‌وآمد افراد هم کمتر شود، قطعا رضایت بیشتر بازنشستگان و ذینفعان مشترک را خواهیم داشت. دراین‌باره باید موضوع زمان را در نظر داشته باشیم و بخوبی مدیریت کنیم تا علیرغم شرایط کرونا و حجم کار از سرعت‌مان کم نشود.در انتهای نشست، محسن بهارلو با تقدیم تقدیر نامه به مدیرکل صندوق بازنشستگی کشوری از تلاش‌ها و همکاری این صندوق با اداره‌کل شهر تهران قدردانی کرد.
 
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co
info@cspf.ir