Skip Navigation Linksصفحه اصلی / اخبار / خبر
وزیر کار در آیین امضای قرارداد ساخت نیروگاه اندیمشک تاکید کرد:
افزایش 5 برابری سود شرکت های صندوق بازنشستگی کشوری/ صندوق بازنشستگی در ریل شفافیت قرار دارد
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از افزایش 5 برابری سود شرکت های صندوق بازنشستگی کشوری از سال مالی 98 تا کنون خبر داد و تاکید کرد: مجموع سود شرکت های صندوق بازنشستگی کشوری از سال مالی 98 تا کنون از حدود 2 هزار میلیارد تومان به 10 هزار میلیارد تومان رسیده است.
کد خبر: 4398
تاریخ خبر: 1399/09/26
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از افزایش 5 برابری سود شرکت های صندوق بازنشستگی کشوری از سال مالی 98 تا کنون خبر داد و تاکید کرد: مجموع سود شرکت های صندوق بازنشستگی کشوری از سال مالی 98 تا کنون از حدود 2 هزار میلیارد تومان به 10 هزار میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمد شریعتمداری» در آیین امضای تفاهم نامه احداث نیروگاه اندیمشک با بیان این مطلب اظهار داشت: یکی از مهم ترین کارهایی که در صندوق بازنشستگی انجام شده احیای شرکت هایی است که قابلیت رشد داشتند.

وی افزود: احیای پروژه های نیمه کاره از دیگر فعالیت های مورد توجه صندوق بازنشستگی کشوری است، مانند پروژه شرق اصفهان که فکر و تدبیرش به دهه 50 باز می گردد و در سال 81 عملیات آن شروع شده بود و نزدیک به 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشت اما در زمان مدیر عاملی دکتر افتخاری به پایان رسید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص احیای حقوق بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری گفت: همسان سازی حقوق بازنشستگان انجام شده و به طور متوسط از شروع سال تا امروز حدود 80 درصد به متوسط پرداختی افزوده شده است.

وی افزود: امروز هیچ حقوقی زیر 3 میلیون و 400 هزار تومان در صندوق وجود ندارد. برای حقوق بازنشستگان در سال جاری دولت، 23هزار و 500 میلیارد تومان منابع اختصاص داد که در شرایط اقتصادی کنونی کشور مشت محکمی بود بر دهان کسانی که می خواستند مردم را مایوس کنند.

شریعتمداری ادامه داد: برای افراد دارای حقوق ثابت نیز در سال جدید 25درصد رشد در نظر گرفته شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در مجموعه صندوق بازنشستگی نیز شاهد موفقیت های بزرگی هستیم. حضور آقای افتخاری، این صندوق را که دارای حدود یک میلیون نفر بیمه گذار و یک و نیم میلیون نفر بازنشسته است، به مجموعه ای ترکیبی اجتماعی، فرهنگی اقتصادی تبدیل کرده است.

وی تاکید کرد: صندوق در حوزه فعالیت های اقتصادی شفافیت را به عنوان مهمترین عنصر در دستور کار خود قرار داده و در حوزه خرید و فروش، ترکیب اعضای هیدت مدیره و غیره کاملا شفاف و گزارش های آن برای مردم قابل رویت است.

شریعتمداری افزود: صندوق در ریل شفافیت در حوزه های گوناگون و گزارشگری به مردم به موفقیت های ارزشمندی دست پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: با حساسیت های بالایی که وجود دارد هر شائبه ای از فساد در هر گوشه ای از فعالیت های اقتصادی و اجتماعی در کل مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیده و شنیده و با آن برخورد می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به حضور گروه صنعتی مپنا در پروژه ساخت نیروگاه اندیمشک خاطرنشان کرد: «مپنا» در عرصه شکستن تحریم، پیشتاز و موتور محرک فعالیت تولیدی صنعتگران کشور است، بنابراین پایه گذاری نیروگاه اندیمشک، می تواند به رشد اقتصادی کشور کمک کند.

وی با بیان این که گروه مپنا در حوزه های دیگر این مجموعه مثل حمل و نقل نیز پیشرفت های بزرگی کرده که بسیار ارزشمند است، در خصوص این قرارداد نیز توضیح داد: یک طرف این قرارداد، صندوق بازنشستگی کشوری، خدمت رسان به قشری از جامعه و عصاره فضائل و تجارب نظام و طرف دیگر آن گروه صنعتی مپنا؛ مجموعه ارزشمند و گروه صنعتی پر افتخار است.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از عوامل اجرایی احداث نیروگاه خواست؛ عملیات اجرایی هر چه سریع تر پیش برود و قبل از دهه مبارک فجر عملیات اجرایی آن آغاز شود.

شریعتمداری گفت: دشمنان فکر می کردند با فشار سنگین و تحریم شدید می توانند اقتصاد را فلج کنند، ولی دانش، تجربه و فرهنگ ایران و تکیه بر اسلام مانع از این کار شد و آنها به هدف شوم خود نرسیدند.

وی افزود: در شرایطی که خیلی از کشورها رشد اقتصادی منفی دارند و برای کشور ما پیش بینی های بدتری کرده بودند و به رغم وجود تحریم و وجود کرونا در دو فصل متوالی شاهد خروج از رشد اقتصادی منفی و رشد اقتصادی مثبت هستیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دانشمندان، صنعتگران، کشاورزان و صاحبان مشاغل با توسعه فعالیت خود توانستند رشد اقتصادی کشور را با نفت و حتی بدون نفت هم مثبت کنند.
 
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co
info@cspf.ir