Skip Navigation Links
سوالات متداول(استرداد کسور مازاد بر سي سال)
مستخدميني که با پرداخت 30سال کامل کسور بازنشستگي از پرداخت کسور سهم مستخدم معاف مي گردند از پرداخت مقرري ماه اول هم معاف مي باشند ؟
خير؛ تبصره 2ماده 3 قانون اصلاح مقررات بازنشستگي ووظيفه مصوب 13/12/1368صرفا ناظر بر معافيت از پرداخت کسور بازنشستگي سهم مستخدم مي باشد بنابراين مقرري ماه اول کارکنان مذ کور کماکان مي بايست کسر وواريزگردد .
آيا سابقه پرداخت حق بيمه دربخش خصوصي دراحتساب 30سال سابقه پرداخت کسور يا حق بيمه جهت معافيت از پرداخت کسور بازنشستگي سهم مستخدم ( مازاد برسي سال ) موثر است ؟
خير پرداخت کسور يا حق بيمه سي سال خدمت بايستي از بابت اشتغال دردستگاهها وموسسات دولتي باشد وسابقه پرداخت حق بيمه دربخش غيردولتي جهت معافيت از پرداخت کسور سهم مستخدم (موضوع تبصره 2ماده 3قانون اصلاحات مقررات اداري مصوب 13/12/1368) موضوعيت ندارد.
کسور مازاد بر سي سال به حساب مستخدم واريز مي شود يا به حساب دستگاه ذيربط ؟
با توجه به مستندات مربوطه پس از تائيد به حساب دستگاه ذيربط واريز مي شود.
آيا استرداد کسور مازادبرسي سال خدمت مستخدميني که بابت سنوات خدمت غيررسمي به صندوق بدهکار مي باشند امکان پذير مي باشد .
خير، براساس تبصره 2ماده 3قانون اصلاحات مقررات اداري مصوب 13/12/1368 و مفاد آراي وحدت رويه شماره100مورخ 25/6/1373 و شماره 148 مورخ 6/12/1373هيات عمومي ديوان عدالت اداري، معافيت ازپرداخت کسوربازنشستگي ازتاريخ تاديه آن به مدت 30سال تمام است .
بازگشت
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co
info@cspf.ir