Skip Navigation Links
سوالات متداول(انتقال کسور به ساير صندوق ها)
1.آيا در صورت بازخريدي ؛استعفاء ، اخراج ، وتغييرصندوق بازنشستگي امکان انتقال کسوربازنشستگي به صندوق تامين اجتماعي وجود دارد؟
بلي،امکان پذير مي باشد.
2-درصورتي که شخصي کسور بازنشستگي خود را ازصندوق بازنشستگي کشوري دريافت نموده باشد مي تواند مجددا آن را به حساب صندوق واريز ودرخواست انتقال آن رابه صندوق ديگر بنمايد .
خير واريز مجدد کسور دريافتي ودرخواست انتقال آن به ساير صندوقها حسب ماده 8 آئين نامه تبصره 3 ماده واحده قانون نقل و انتقال حق بيمه يا بازنشستگي ودادنامه هيات عمومي ديوان عدالت اداري مقدور نمي باشد .
3-پس از قطع رابطه استخدامي (اخراج ،استعفاء ،بازخريدي و... )آيا درخواست تعيين بدهي سابقه خدمت غيررسمي و سربازي وانتقال آن به صندوق تامين اجتماعي امکان پذير است
خير. با توجه به دادنامه شماره 271 تاريخ 5/8/1381 هيات عمومي ديوان عدالت اداري پرداخت کسورايام خدمت زيرپرچم وغيررسمي ودرخواست انتقال به صندوق تامين اجتماعي پس از قطع رابطه استخدامي ميسر نمي باشد
4-آيا درخواست تغييرصندوق بازنشستگي مستخدمين بعد از 1/1/1396 امکان پذيراست .
خير. درقانون برنامه ششم توسعه تغييرصندوق بازنشستگي(موضوع ماده42 قانون برنامه سوم توسعه و...) پيش بيني نگرديده است .بنابراين از تاريخ 1/1/1396 تغييرصندوق بازنشستگي فاقد مجوز قانوني است .
بازگشت
ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co
info@cspf.ir